www.Mops-BG.com Форуми www.Mops-BG.com
Форум за породата Мопс

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Дилема:Кастрация или раждане (2)
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    www.Mops-BG.com Форуми -> Лафче
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Чара
Мопс
Мопс

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Фев 07, 2010 1:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ок ...Но защо тогава има цял раздел за "ТЯ и ТОЙ" - нали по този начин си намират партньори - било то за мъжки или женски мопсове за развъждане. Спирам да пиша по темата - всеки си знае най-добре...Само исках да науча повече за кученца които са претърпели кастрация или други които са имали бебета, как протича техния живот,за да взема решение какво да правя с моето....Но тук освен да се спори друго не разбрах...
Старши Мопс

МнениеПуснато на: Нед Фев 07, 2010 2:00 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Темата много отдавна се изчерпа и освен да си чешите езиците, друго нищо особено не правите. Очевидно ако някой разчита на мненията тук, за да вземе решение, това няма как да се случи.
Аз лично бих й врътнал един ключ на тази тема..
Недоволен
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
racinkaa
Старши Мопс

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Нед Фев 07, 2010 5:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз не съм видяла лош тон и никой не е конкретизирал кой е безотогворен.И защо да се заключва темата според мен е доста полезна!Защо всеки си мисли,че всичко е цветя и рози нека да се покаже и лошата страна на това развъждане,да не си затваряме очите.
Старши Мопс

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Нед Фев 07, 2010 6:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Темата е отворена всеки да изкаже мнение дали да кастрира своето кученце,дали да роди,добрите и лошите страни.А не някой като каже ,че иска неговото куче да има поколение,да се започва,а ти помисил ли си,какви пари трява да дадеш,ами ако се родят болни кученца и хиляди неща още.Всеки изказва мнение,не съм видяла никой да изкаже мнение като Пърпъл сподели ,че е кастрила своета мопси, от моя гледна точка,като споменах,че Ная искам да си има кученца,се започнаха едни изказвания,все едно не знам какво ме очаква.Стоя твърдо зад мнениетона Макс.
Старши Мопс

МнениеПуснато на: Нед Фев 07, 2010 8:16 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Хубаво е хората да знаят,кои са лошите страни и последствия!И лично я поздравих Пъпъл за взетото й решение.А и доколкото забелязах тук са рядкост тези, които подкрепят кастрацията.
Старши Мопс

МнениеПуснато на: Нед Фев 07, 2010 8:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

За това споделих,че има хора с различни мнения, а и Пърпълка май е единствената която си е кастрирала сладураната,нямам против това,но не е нужно кагота някой сподели,че иска да си има кученца,само лошите страни да се пишат,защото в крайна сметка има и положителна страна. За което гледам много от хубавата страна, и последното нещо е ,че може да се случи най-лошото. Wink
Старши Мопс

МнениеПуснато на: Нед Фев 07, 2010 8:45 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Да всички хора са с различни мнения,затова и ние, които сме против раждането споделяме мнение,не се заяждаме а споделяме.И да Пъпъл е единствената,за което и свалям шапка,тя е от малкото които са ЗА.
Но не смятате ли,че е хубаво да ги има идвете страни?Защо когато някои тук е на различно мнение и някои си помисля,че това е спор и веднага трябва да се заключи темата,не била полезна,защо да не е?На мен лично,ако имах женска и се колебаех дали да има бебета или не бих искала да чуя и двете страни.А не само "Да прекрасно е да има малки,охх колко е сладко!"
Старши Мопс

МнениеПуснато на: Нед Фев 07, 2010 9:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Да,права си. Но до сега от този форум не съм прочела едно положително мнение по тази тема - раждане, а чета само как било хубаво да се кастрира кучето и какви главоболия ще имаш ,ако искаш то да роди. Бъдете малко по- положително настроени.За това и малко хора пишат във форума,защото отговорите са все хапливи.За това темата за мен е приключена. Smile
Старши Мопс

МнениеПуснато на: Нед Фев 07, 2010 10:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

До къде я докарахте. Ако не започнат да се изказват хора чиито кучки са родили или такива, които са се спряли на кастрация, темата няма бъдеще, освен създаване на работа за мода.
До тук говорихме за плюсовете на кастрацията. Поне един човек да каже за плюсовете на раждането, за да има някакъв баланс. Нека има малко повече разбиране. А що се отнася до тези които са решили, че искат бебета, въпросите които сме задали със сигурност не са за да ви обидим, по-скоро да е ясно дали сте сигурни каква отговорност поемате, защото хора има всякакви и те са и тук.
Лично аз колкото повече чета и се интересувам от породата, толкова повече я обиквам и наистина би ми било мъчно за всяко едно кученце, което страда поради липса на компетентност и неподходящи стопани. И нека не се намесват сирачетата в тая тема, защото всеки може да си вземе куче от приют, но не всеки може да осинови дете!
Стана огромен офтопик и чак ме е яд за темата, защото беше ценна!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EG
Старши Мопс

МнениеПуснато на: Нед Фев 07, 2010 10:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Пърпъл, права си.Но въпроса е,че няма такима мнения,на стпани които са преминали през това.А искам да чуя и такова мнение,защото не чух ищо хубаво тук по тази тема раждане. Дано се появи такъв стопанин, който има поколение от своето кученце и да сподели с нас. Съжелявам, ако съм убидила някого,но не ми се чете само за проблемите при тема раждане. За кастрирането знам,че трява да е преди 10 месец да се направи и понякога може да има проблеми след нея,но това никой не може да каже,дали ще има проблеми или всичко ще бъде наред.Както и за малките бебета.Не мислиш ли?
Старши Мопс

МнениеПуснато на: Нед Фев 07, 2010 10:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Eто тук малко инфо защо е хубаво да се кастрира животното:
http://drburlakov.blog.bg/lichni-dnevnici/2006/12/01/kastraciia-na-domashnite-liubimci.27443
Има и още много теми стига да се поразровите чичо Гугъл знае всичко Wink
Старши Мопс

МнениеПуснато на: Нед Фев 07, 2010 10:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Расинка, ще ме убиеш,отново за кастриране.Помогни ни,на тези които искат да имат бебета,за хубавото от него! Laughing
Старши Мопс

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Нед Фев 07, 2010 10:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

EG написа:
Расинка, ще ме убиеш,отново за кастриране.Помогни ни,на тези които искат да имат бебета,за хубавото от него! Laughing

Аз пък теб не мога да те разбера, при положение че кучето ти е болно от демодекоза, как искаш да я развъждаш? След като е повече от 80 % сигурно, че това ще се пренесе и на бебетата, как можеш да го искаш пак? Ще обясниш ли на бъдещия баща за това? А на бъдещите собственици на бебетата? И не можеш да искаш от един човек, който е напълно против раждането, да ти напише нещо положително. Темата е адски актуална и важна, това че много хора не го разбират, не означава че написаното в нея е глупости или изчерпано.
EG
Старши Мопс

МнениеПуснато на: Нед Фев 07, 2010 10:51 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

И какво като, кучето ми е била болно от демодикоза,а? Да не би да е смъртно болно, естествено ,че бащата ще знае , какви болести е преминала и кои не е. Да искам да си има бебета,въпреки ,че е преминала през демодикоза. Никой не ти е написал,че темата не е актуална, а че слушам само за кастрацията, и като си за кастрацията,не пречи да напишеш за и за раждането.И внимавай с тона,ясно ли е?
Мопс
Мопс

МнениеПуснато на: Пон Фев 08, 2010 8:55 am    Заглавие: Отговорете с цитат

ЕG - не се ядосвай - няма смисъл ...
Да са живи и здрави - това е най-важното!
Създайте нова тема   Напишете отговор    www.Mops-BG.com Форуми -> Лафче Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Страница 5 от 7

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети