www.Mops-BG.com Форуми www.Mops-BG.com
Форум за породата Мопс

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Повръщане

Създайте нова тема   Напишете отговор    www.Mops-BG.com Форуми -> Помощ
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Franky
Мопс
Мопс

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Юни 26, 2011 8:08 am    Заглавие: Повръщане Отговорете с цитат

Здравейте! Днес Оскар се мъчеше да повърне. Сутринта като стана, а и всяка сутрин като се събуди има не знам как да го нареча, може би слюнка и започва да мляска. Вашите мопсчета правят ли така? И това което почва да ме притеснява е следното: Оскар започна да се мъчи да повръща и целият се стягаше, получава нещо като спазми. Душичката се опита два пъти и нищо не изкара. Като излезнахме, пак стана така, само че следващите два пъти изкара стомашни сокове (на това ми заприлича, беше лигаво и бяло с малко пияна). Случвало ли се е при някой друг? Трябва ли да ходим на лекар или е било моментен дисконфорт? Само да кажа, че и преди ни се е случвало, и отмина само и го прави сутрин.
Младши Мопс

МнениеПуснато на: Нед Юни 26, 2011 11:04 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ние също повръщаме така от време на време, вечер сутрин ама при нас е от тревата ако е ял или пръчки или пъъъък ако е било много топло и повече краставички си е хапнал...А за тея спазмите имаше тема мисля, че обратно кихане ли кашляне ли беше и това ни е ставало ама моментно. По добре и някои друг да пише...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Franky
Мопс
Мопс

МнениеПуснато на: Нед Юни 26, 2011 11:16 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Чела съм другата тема, но при Оскар спазмите са докато се опитва да повърне и от трева не е повръщал, а и това го прави все на гладно.
Старши Мопс

МнениеПуснато на: Нед Юни 26, 2011 11:59 am    Заглавие: Отговорете с цитат

И Берта го прави. Като преяде и е топло. Или като е спала с главата надолу. Не мисля че е страшно Wink

http://happydog-bg.eu/
Върнете се в началото
LULU
Мопс
Мопс

МнениеПуснато на: Нед Юни 26, 2011 3:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Мляскането сутрин си е в реда на нещата но гадене и повръщане определено не е. Един път ми е повръщала и беше съпроводено и с разстройство. Мъжа ми я беше нахранил с някакво човешко ядене далеч не първа свежест. С диета се оправи и без лекар но на нас всяко ходене при вета ни коства сериозна сума така че поемам риска от немай къде.
Върнете се в началото
Franky
Мопс
Мопс

МнениеПуснато на: Пон Юни 27, 2011 7:31 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря за мненията. Аз мислех, че не е нещо сериозно и от съображение, че ако отидем на вет. ще ни излезне доста скъпо не съм говорила с нашите лекари, но днес или утре ако продължи ще трябва да отидем да видят какво е. Тази сутрин пак направи същото, но сего спи повече, не искаше да пробва яденето сутринта и паниката в мен започна да се появява. Това спане се надявам, че се дължи на това, че и аз не съм много здрава и не мога да си играя с него, защото знам че станели онил не е на добре.
V.I.P. Модератор
V.I.P. Модератор

МнениеПуснато на: Вто Мар 20, 2012 8:47 am    Заглавие: Отговорете с цитат

miroslav
Бебе Мопс
Пуснато на: Нед Окт 23, 2011 7:16 am

здравеите имам следния проблем с моя мопс на 4 месеца е и от 1 седмица не е както беше преди значи парво започна като поварна една вечар 2 пати храната си след около час се опита пак да поварне но неуспя на сутринта пожарна малко пяна играе си но някак ушите мо са прибрани след два дни в които не беше повраштъл пак поварна една сутрин заведох го на ветеринар направиха му кръвна картина от която ми казаха че ретроцитите му намалели и явно имал не6то като язва предписаха ми два вида хапчета едните са бенеирун другите са ветацид давах мо ги 2 дни и ги спрях заштото ми се вижда,че спи от тях и замаян
от 3 дни не е поврашъл за сега има апетит играе си ама като че ли малко по вече спи от нормалното притеснява ме тва,че ушичките мо са свити и назад преди неги държеше така да ли тва не е някав признак че мъ има нешто ако някои знае нешто моля да пише ще съм много благодарен

EG
Старши Мопс
Местожителство: Sofia
Пуснато на: Сря Окт 26, 2011 11:50 am

Имай предвид, че може кученцето да се е уплашило. Моята като се задави примерно се плаши и първото нещо е да дойде при мен, някак си се успокоява. Така , че изчакай мъничко и всичко ще се нареди

Max
Старши Мопс
Пуснато на: Чет Окт 27, 2011 10:04 pm

Когато мине още време ще се научиш да различаваш всички признаци, които кучето показва чрез изражение, поведение...когато го погледнеш би разбрал ако нещо не е наред. Ушите на мопса по принцип трябва да са спокойно отпуснати - нито много прибрани, нито прекалено отпуснати надолу (ако ги държи неестествено спуснати, това може да е признак на ушно възпаление).
Моят съвет е ако отново повърне или мислиш, че това не е обичайно състояние на кучето, да го заведеш при друг ветеринар за второ мнение без да споделяш първоначално, че вече си бил при друг вет.

maria_zzz
Бебе Мопс
Пуснато на: Чет Ное 10, 2011 6:34 pm

И аз имам бъпрос относно повръщането.
И моята принцеса от няколко дни си повръща храната.. водихме я на ветеринар и той ни каза да й даваме по по-малко храна и повече пъти в деня(по принцип й даваме сутрин и вечер,той каза да го разделим на 3-4 пъти).
Много е жива,игрива,има огромен апетит,абе общо взето всичко й е наред,но.. си повръща храната.
Даде ни също едни хапчета,каза че са на билкова основа и да й даваме по едно на ден .
TAV Vet natural се казват хапчетата.
случвало ли ви се е подобно нещо,дайте съвет...

ani4kata89
Бебе Мопс
Местожителство: Плевен
Пуснато на: Нед Яну 29, 2012 3:04 pm

Здравейте на всички...От 4 дни и аз имам проблем с моето съкровище КЕТИ...всичко започна когато си повърна гранулите, след това вечерта пак повърна и така още два дни...днес не и дадох гранули а и сготвих,но след 2 4аса пак повърна...уплаших се много и звъннах на нейния доктор..утре сме на снимка и преглед...а и каза да не й давам нищо да яде до утре...горката много ми е мъчно за нея...Стискайте ми палци утре всичко да е наред с моята принцеса!!

SonicGirl
Мопс
Пуснато на: Съб Фев 04, 2012 8:14 am

ani4kata89, какво стана с прегледа?

ani4kata89
Бебе Мопс
Местожителство: Плевен
Пуснато на: Пон Фев 13, 2012 11:36 pm

два дни беше на инжекции,след това си хапна от лечебната храна на хилс...а сега сме на едни гранули за чувствителен корем....но слава бого вече нямаме проблеми....но я ограничаваме...тоест вече не си похапва толкова често корички от хляб....и най различни други човешки вкусотийки, които тя обича толкова много....
Върнете се в началото
Krasska
Бебе Мопс

Местожителство: Ямбол

МнениеПуснато на: Съб Май 24, 2014 9:08 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте, имам един проблем Sad моето мопсче от няколко дена повръща започна една сутрин с кафява пяна, на следващия ден си хапна и вечерта си повърна храната, отидохме на лекар-кръвна картина прегледи всичко е нормално би му 2 инжекции (мисли,че е гъстрит) на следващия ден пак 2 инжекции и даде хапчета за период 8 дена +диети картофки оризче..днес не искаше да яде..и незнам прималяли му какво стана повърна жълта пяна, иначе си играе ако го заиграя но през повечето време е унил и спинка Sad( Някой ако е имал подобен случай., моля да пише
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Sabina
Мопс
Мопс

Местожителство: Burgas

МнениеПуснато на: Нед Май 25, 2014 4:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте! Ние сме имали леки стомашни неразположения,но нищо сериозно. Имам много близка приятелка която също е с мопс и нейния беше така. В един момент от нищото започна да повръща. Правиха кръвни картини всичко както си му е реда и всичко беше в норма. Накрая ветеринаря реши да му дадът бариева каша за да видят какво става вътре в самия стомаш. Оказа се че има няколко язви . Бяха на някакви хапчета и отделно сироп даваха мисля че Алмагел се казваше. Кучо спря да повръща, но се хранят само по режим точно определен грамаж в точно определени часове и никаква смяна на гранулите както и нищо странично било то кучешко или човешко. Предполагам че на вас са ви били деган за да спре да повръща, но задължително трябва да се установи причината. Ако е просто леко стомашно растройство за ден два ще мине, но ако е нещо по сериозно трябва да се вземат мерки. Моя съвет е да не го граните с ориз и картофи а да му вземете примерно на роял канин интестинал храна специално за чувствителни стомаси. Има и други лечебни серии на различни фирми аз просто само с рояла съм запозната. Колко е голямо мопсчето?
Бебе Мопс

Местожителство: Ямбол

МнениеПуснато на: Нед Май 25, 2014 9:40 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря ви за бързия отговор, Тоби е август ще прави 4 годинки , днес не е повръщал и взех леко да се успокоявам , дано да е отминало
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
kiss_love___
Бебе Мопс

МнениеПуснато на: Съб Май 31, 2014 1:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте. Да Ви споделя какво се случи с нашата Чара. От три насам всяка сутрин след разходка като се приберем в къщи повръща бяла, лигава пяна и то няколко пъти в кратък период от интервали. Страшни напъни и спазми. Мислих, че е изяла нещо, което е разстроило коремчето й, но няколко дни един след друг се случваше това - излизаме, след разходка повръща няколко пъти пяна и изглеждаше все по-отпусната, с пусната опашка надолу, очичките й не бяха живи както обикновено. Вчера си хапна малко гранулки и очичките й светеха, поиграхме си и мислих, че е започнала да се оправя и днес нещата се повториха. Заведохме я при ветеринаря, измери й температурата, направи и общ преглед и след това я погледна с видеозон. Оказа се, че нашата лакомница е налапала нещо като много малко метално нещо. Виждаше се как проблясква и то е разстройвало коремчето на кученцето ми и от там са идвали всички неприятни случки. В началото на тънките черва е. Изписа ни Гастроцид и Ветацид. 10 дни ще ги пием и пак ще ходим на преглед. Но поне ни увериха, че няма нищо страшно и всичко ще е наред.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    www.Mops-BG.com Форуми -> Помощ Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети