www.Mops-BG.com Форуми www.Mops-BG.com
Форум за породата Мопс

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Проблем с очите - сълзене, гурелчета...
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    www.Mops-BG.com Форуми -> Помощ
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
silenzzio
Бебе Мопс

МнениеПуснато на: Чет Ное 29, 2007 5:33 pm    Заглавие: Проблем с очите - сълзене, гурелчета... Отговорете с цитат

Здравейте на всички!Изчетох всички статии и никъде не срещнах някой да каже нещо за сълзенето на оченцата на нашите любимци.От което съдя,че май само ние имаме такъв проблем.Доскоро си мислех,че да плаче или да му сълзят очетата е само част от това да ми покаже колко много иска да му дам от своето ядене,но май съм грешала.
Често от очичките капят сълзи.
Козината под очите,по бузките и под ушетата е порозовяла.Това сериозен проблем ли е?Помагайте,че започвам да се шашкам O-o
Благодаря предварително!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Lexy
Младши Мопс

Местожителство: Италия

МнениеПуснато на: Чет Ное 29, 2007 6:40 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Мисля,че е съвсем нормално.спокойно Wink и ние сме така.на всички мопсчета им сълзят очичките.можеш да ги почистваш с памуче напоено във физиологичен разтвор внимателно и покрай гънките Smile много е важно да са чистички там,така поне ми каза ветеринаря.
SonicGirl
Мопс
Мопс

МнениеПуснато на: Чет Ное 29, 2007 8:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Тук
Върнете се в началото
Kill-op
Модератор

МнениеПуснато на: Чет Ное 29, 2007 9:03 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

За да не става розова козината трябва да се почиства с физиологичен разтвор. Почистването става като се напой памук или марля и се опънат гънките около моцунката, почистват се и се подсушават. По принцип сълзенето е нормално, но ви съветвам да разгледате по внимателно очите. Вижте дали има някакви вдлъбнати резки по ретината, ако има значи най-вероятно кученцето има язвички (ранички) на ретината. Язвичките често се получават от игра с други кучета, одраскване с пръчки, клони и т.н, а понякога дори някои миглички растат навътре и драскат ретината при мигане, а от честото драскане се получават рани. При наличие на язва на някое от очите или на и на двете е най-добре да посетите ветеринар. Те изписват капки и мехлем с които да проведете лечението. Стискам палци да не е нещо сериозно. Ако имате проблеми пишете.

П.С. Добре е понякога ако забележите например влакънца от дрехи или одеала в очите да му капнете от разтвора (физиологичния (3%)) в окото за да го промиете и да излезне косъмчето,
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
silenzzio
Бебе Мопс

МнениеПуснато на: Пет Ное 30, 2007 9:16 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря на всички,които се отзоваха.Май аз прекалявам с грижите Rolling Eyes ,но все пак съм решила да посетим утре ветеринаря-за да съм по-сугурна Има нещо нередно
Върнете се в началото
Addi
Бебе Мопс

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Съб Дек 01, 2007 3:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте на всички!

От десетина дни очите на моя мопс също сълзяха, заведох го на лекар и ми обясниха, че има ентропиум на двете очи - долният клепач не е достатъчно издаден навън и косъмчетата драскат ретината. Бяха категорични, че е нужна операция, но се посъветвах и с друг лекар, който каза, че дори и да се оперират клепачите, след около година вероятно ще се възвърне същото положение. Казаха да му слагаме капки и очна мас с витамин А и да следим дали очите не са прекалено зачервени. Дано при теб Silenzzio проблемът не е същия, защото аз доста се стресирах като ми заговориха за операции...

Чао и пиши какво ти е казал лекаря.
Върнете се в началото
Kill-op
Модератор

МнениеПуснато на: Съб Дек 01, 2007 5:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Addi а с тези капки проблема за дълго (половин-една година) ли се решава или е ефекта е краткотраен (до 2-3 месеца) и би ли написала тук или на лични, къде си го водила на преглед. Питам просто от любопитство а иначе и ние имахме такъв проблем с мигличките, цепнаха ни, но се повтори..
Върнете се в началото
Max
Старши Мопс

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Мар 02, 2008 3:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Нали на последната среща си говорихме за сълзенето на очичките, та послушах съвета ви и отидох до магазина, от който купувам храна на Макс (а там има и кабинет) и попитах за физиологичен разтвор 3%.
"Лекарката" там като ми се разписка, че не съществува такова нещо като физиологичен разтвор 3% - изкряска, че има само един физиологичен разтвор, които е 0.9% и всичко различно от това не е физиологичен разтвор... След това ме заклейми с това, че възможността да го намеря по аптеки или където и да е граничи с цифричката Нула!
От цялата работа не разбрах защо е толкова враждебно настроена, но факта че тя ме попита дали сълзенето на очичките е обосновано от самата порода тутакси ми докара частична амнезия и венага забравих, че изобщо съм попитал нещо...
Ако някой тук знае откъде мога да взема физиологичен разтвор или да се консултирам по този въпрос с ветеринар, който няма да ме изпитва на "какво знаете за породата на домашния ви любимец" нека да сподели.
Върнете се в началото
Kill-op
Модератор

МнениеПуснато на: Нед Мар 02, 2008 4:35 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Макс Smile без да искам съм те излъгал Sad но можех да се закълна че ми казаха, че разтвора е физиологичен 3%, а се казва Natrii chloridium 0,9%, туко що погледнах етикета на бутилката (пластмасова, 500мл.) и останах втрещен Sad Съжалявам Confused Само да ти кажа, не режи цялата капачка за да не изветрява, изрежи малко от пластмасата отгоре и пробии 1 дупчица в гумичката за да може да излиза разтвора като стиснеш бутилката, но внимавай да не го разшириш прекалено и да капе прекалено много (целта на цялото това упражнение е да запазиш читаф разтвора за по дълго време, иначе изветрява и си губи ефекта). Още един път сори че те заблудих
Върнете се в началото
silenzzio
Бебе Мопс

МнениеПуснато на: Нед Мар 02, 2008 7:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ами,както за пореден път се оказва, прекалявам с грижите-нищо му няма на КарликоSmileаз само като пръцне или поспи малко повечко и се шашкам,така,че явно при мен е нормално да си измислям разни болежки на щастливия бебок(който между другото вече е на година и един месецSmileблягодаря на всички
Върнете се в началото
wal
V.I.P. Модератор
V.I.P. Модератор

МнениеПуснато на: Сря Окт 13, 2010 11:07 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Mopi0204
Бебе Мопс
Пуснато на: Сря Юли 07, 2010 9:21 pm

Здравейте Имам мопсче на 3 месеца и имам един въпрос.Може ли някой да ми каже защо очите му сълзят? Благодаря предварително

racinkaa
Старши Мопс
Местожителство: Бургас
Пуснато на: Чет Юли 08, 2010 5:11 pm

Може да сълзят от прах,от обърната мигличка от много неща.Това най-добре ще ви го обясни ветеринаря след, като му прегледа оченцата.Трявба също свен да не сълзят и да не са зачервени!Хубаво е и да се използват капки за очи.

Майк
Бебе Мопс
МнениеПуснато на: Съб Авг 28, 2010 6:46 pm

От известно време на моето мопсче му текат непрекъснато очите.Има много гурулчета и са много миризливи,все едно мму тече гной от очите.Вета ни даде капки за очи.Докато му ги слагахме,нямаше проблеми,но в момента,в който ги спряхме,пак се започна.Пак ни дадоха други капки,но и те помагаха само докато ги ползвахме.Моля ако някой е имал подобен проблем да сподели какво да правим.

Tania Toteva
Мопс
МнениеПуснато на: Нед Авг 29, 2010 7:57 am

Общо взето и при Хъмфри е така. Докато ползвахме капките с гентамицин, всичко беше ОК. Но все пак е антибиотик и не е желателно да се ползват непрекъснато. След седмица ги спрях и сега ползваме едни капки на Трикси за почистване на очите. Но ветът каза, че просто трябва да захладнее времето, за да спрат тия гадни гурели.

Майк
Бебе Мопс
МнениеПуснато на: Нед Авг 29, 2010 8:59 pm

Благодаря за бързия отговор.Ние утре ще ходим да му вземат микробиология,за да разберат от какво точно му текат очичките.

Майк
Бебе Мопс
МнениеПуснато на: Чет Сеп 02, 2010 7:06 pm

Утре ще са готови резултатите.Ще пиша какво му е на Майки като ми каже вета.

Последната промяна е направена от wal на Вто Ное 16, 2010 1:13 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
wal
V.I.P. Модератор
V.I.P. Модератор

МнениеПуснато на: Сря Окт 13, 2010 11:13 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Nitro
Бебе Мопс
МнениеПуснато на: Нед Окт 10, 2010 6:23 pm

Здравейте! Взех си мопсчето преди 2 дни на 2 месеца. Забелязах че очичките му са малко зачервени, и днеска видях че от оченцата му се отделят гурелчета. Какви капки или какво да му взема ? Благодаря

LULU
Младши Мопс
МнениеПуснато на: Нед Окт 10, 2010 8:14 pm

Това е нормално да се отделят гурелчета. Просто ги почиствай внимателно с ръка. Никакви капки преди да е казал вета че са ти нужни. И аз се панирах в началото заради зачервени оченца, и няколко пъти вета отказва да ми изписва каквито и да било капки.

Nitro
Бебе Мопс
МнениеПуснато на: Нед Окт 10, 2010 9:26 pm

Благодаря много за консултацията! Добре че са форумите защото се бях панирал вече Sad Още веднъж благодаря!

Tania Toteva
Мопс
МнениеПуснато на: Пон Окт 11, 2010 10:42 am

На мопса очите винаги изглеждат като зачервени, няма страшно. За гурелите, подкрепям Лулу, винаги ги има. Нали са с изпъкнали очи и всичко се лепи по тях.

Nitro
Бебе Мопс
МнениеПуснато на: Пон Окт 11, 2010 3:13 pm

Благодаря още веднъж... напоследък това много ме тревожеше но аз го имам от Събота следобед, в Неделя ветовете не работят а в делнични дни съм на работа. Чудя се как ще му се отрази отсъствието ми от 9 до 18:00 ? Иначе през останалото време пада голяма игра и е голяма СИЛА Smile
Върнете се в началото
wal
V.I.P. Модератор
V.I.P. Модератор

МнениеПуснато на: Вто Мар 20, 2012 8:55 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Арчи Белята
Бебе Мопс
Пуснато на: Съб Мар 10, 2012 10:06 am

Гурли?!
На Арчи от няколко дни му излизат ужасно много гурли, които не миришат особено приятно? да се притеснявам ли, че може да му има нещо на очетата или е нормално?

julina
Младши Мопс
Пуснато на: Пон Мар 12, 2012 10:08 am

Ние също имаме, но най - често и големи са когато ставаме сутрин за разходка. Ако не са само тогава го заведи по добре до вета ви да го види да не се окаже, че е конюктивит.

Арчи Белята
Бебе Мопс
Пуснато на: Пон Мар 12, 2012 10:34 am

е то конюктивита няма ли и други симптоми ?

julina
Младши Мопс
Пуснато на: Пон Мар 12, 2012 11:29 am

Ами нямам идея, но знам че са жълто зеленикави и големи...

ma1a
Бебе Мопс
Местожителство: Варна
Пуснато на: Чет Мар 15, 2012 1:35 pm

Ние също сме се сблъсквали с такъв проблем,при което веднага посетихме ветеринар!Оказа се ,че при разходките на малкото ми бонбонче някак й се беше завряло в очето нещо като бодилче Той го извади с пинцети и ни препоръча едни капчици(за съжаление не им помня името).След около 2-3 дни гурелчетата изчезнаха и сега всичко е наред Може и при вас да се е получило нещо такова,така че отивайте на преглед преди да стане по-зле!
Върнете се в началото
dimitar57
Бебе Мопс

Местожителство: Varna

МнениеПуснато на: Сря Юни 06, 2012 5:52 pm    Заглавие: очи Отговорете с цитат

защо тази зона на Мопса ми не е бяла тоест е кафява O-o
Старши Мопс

МнениеПуснато на: Чет Юни 07, 2012 1:54 pm    Заглавие: Re: очи Отговорете с цитат

dimitar57 написа:
защо тази зона на Мопса ми не е бяла тоест е кафява O-o

Не се плаши, такива са ни животните. Приеми, че ти е "породисто" кучето. Laughing
Създайте нова тема   Напишете отговор    www.Mops-BG.com Форуми -> Помощ Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети