www.Mops-BG.com Форуми www.Mops-BG.com
Форум за породата Мопс

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Как чистите уши?
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    www.Mops-BG.com Форуми -> Лафче
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Angelinoff
Бебе Мопс

МнениеПуснато на: Чет Окт 02, 2008 6:24 pm    Заглавие: Как чистите уши? Отговорете с цитат

С гънката се справяме , но с чистене на ушите е просто ужас!
Опитвам се и той като усети клечицата и веднага почва да мърда ... страх ме е да не го нараня .... за сега няма много кал в ушетата , но нали можело да му стане нещо ако не го чистиме ... как да го пребориме ?

Замислих се дали посред нощ да не стане докато е сънит ... ама той се разсънва за секунди точно .... Mad

Голяма гадина е Laughing
Volkodav
Старши Мопс

МнениеПуснато на: Чет Окт 02, 2008 9:00 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Нашата Белла и почистваме ушите двама човека един я държи друг и ги почиства. Понеже не обича да и се рови в ушите, но ние го правим и със марличка за да не и бръкнем надълбоко в ухото докато се бонтува. Успех Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
wal
V.I.P. Модератор
V.I.P. Модератор

МнениеПуснато на: Пет Окт 03, 2008 10:09 am    Заглавие: Отговорете с цитат

ох, и Рокси не оби4а да и 4истят ушите Crying or Very sad Дълго време карахме без по4истване ( разбира се преглеждах и ги редовно и си бяха 4исти4ки ) , но преди няколко седмици го закъсахме - изглежда е влязла вода в едното ухо - та се възпали много, 4ак и гъби4ки се появили ...Наложи се да я мажем , а преди всяко мазане -да и по4истваме ухото - беше ужасно - 2ма 4овека не могат да се справят с нея Wink И на мен основното притеснение бе да не и нараня ушето докато се мята насам -натам . Сега нещата изглеждат по-добре- по4ти нормално си е ухото (като другото), ама и се образува по-4ести4ко ушна кал , което зна4и мъ4ения по 4есто Wink
П.С.Трябваше да я 4истим с бебешки кле4ки за уши ( както и с тях да слагаме мазилото)- по съвет на ветеринаря....с марля не става да се бръкне надълбоко до тъпан4ето, а пък с кле4ките е толкова опасно Crying or Very sad
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Max
Старши Мопс

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Окт 03, 2008 11:43 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Макс първите два пъти се дърпаше като магаре, но след като пролях толкова пот в борбата и той изяде толкова пердах, сега само като взема кутийката с клечките и кажа "айде" се качва на леглото, ляга и не мърда.
Малко му е неприятно, когато бръкна по-надълбоко в ушето, но бих казал, че нямаме никакъв проблем с чистенето на уши. Wink
Върнете се в началото
АСТИЧКА
Младши Мопс

МнениеПуснато на: Пет Окт 03, 2008 12:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

http://www.youtube.com/watch?v=p8jjG1cwT0k&NR=1Дано само да не съм убъркала нещо със сайта ,но тук видях как почистват ушните и носните гънки на един булдог ,което ме подсети за бебешките мокри кърпички и започнах да чистя на Асти ушите с тях.Много по лесно ми е ,отколкото с клечките.Е когато на вътре има мърсотия и не мога с кърпичка-прибягвам до клечка,но това се случва рядко.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
reni94
Младши Мопс

Местожителство: Greece

МнениеПуснато на: Пет Окт 17, 2008 1:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте!!! Има едни капки за ушичките които се слагат 2 пъти седмично.Когато се сложат капките 5 минути по късно ушната кал се размеква и излиза на по-лесно достъпни места за чистене на ушичките им. Капките се казват Otiseptil и помагат чистенето да е по-лесно и има профилактично антисептично действие. Аз съм много доволна от тях !! А и Рокси не се съпротивлява като й ги слагам - защото почистването става бързо, лесно и безопасно Виж какво си имам
Бебе Мопс

МнениеПуснато на: Пет Окт 17, 2008 4:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Добре е почистването на ушите да става от двама, единя да държи главата на кучето, другия да почиства Smile
Върнете се в началото
mize
Бебе Мопс

МнениеПуснато на: Нед Ное 16, 2008 10:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

и моята не даваше да й чистим ушите като беше по-малка Shocked
за това и двама човека трябваше да я чистим :Д
Ама открих че се страхува от високо. Така че като я кача някъде не мърда и спокойно мога да й изчистя ушите Very Happy
Върнете се в началото
nikol
Младши Мопс

МнениеПуснато на: Сря Юни 03, 2009 2:40 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

здравейте малко късно се включвам ,но недейте да чистите ушите им с клечки.има специални капки за уши капвате им например тази вечер леко ги масажирвате и след това ги почиствате с кърпа може и да е мокра бебешка Smile
Старши Мопс

МнениеПуснато на: Сря Юни 03, 2009 4:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

на мене доктора и каза да му ги чистя като видя че са мръсни..
Те мърдат защото ги е гъдел както при хората...
Младши Мопс

МнениеПуснато на: Сря Юни 03, 2009 4:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

да така е.то и на капките пише,че в никакъв случай не трябва да се чистят със клечки! и аз ги чистя когато видя че са мръсни Smile но моята сладурана е мн любопитна, върти се за да види какво и правя на ушите Very Happy
Старши Мопс

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Сря Юни 03, 2009 5:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

А защо да не се чистят с клечки?Аз му ги чистя първо с марля и кистородна вода,после ако ми се виждат много мръсни отвътре с клечки.Двама човека му ги чистим и вече свикна,не се дърпа толкова колкото преди.
Младши Мопс

МнениеПуснато на: Сря Юни 03, 2009 5:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

по принцип за да не нараним ушенцата им понеже мн се дърпат повечето.на мен и ветеринаря ми го каза и на капките го пише
Старши Мопс

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Сря Юни 03, 2009 6:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аха ясно.Ама как може да се нарани ушле с клечка за уши,то по тази логика и нашите можем да ги нараним?Ама ако наистина е така ще прибягаме и ние към капките.Те на каква цена са и как се казват,да питам.
Младши Мопс

МнениеПуснато на: Сря Юни 03, 2009 6:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

капките се на фирма Virbac Епи-Отик лосион за почистване на уши.капват се 4-5 капки в ушния канал,1-2 пъти седмично.масажира се основата на ухото и се почиства вътрешността с памучен тампон. на тези капки пише да не се използват клечки за уши. аз ги купих от Обединена ветеринарна клиника във Варна.мисля че бяха някъде около 15-18 лева ако не се лъжа
Създайте нова тема   Напишете отговор    www.Mops-BG.com Форуми -> Лафче Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Страница 1 от 6

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети